fbpx
Виставка Isaloni в Мілані, 4-9 квітня 2017 1024 683 OLGA NAIDA design buro

Виставка Isaloni в Мілані, 4-9 квітня 2017

Мої враження від відвідин однієї з наймасштабніших виставок в сфері дизайну – Isaloni в Мілані.

Порада: виставка дуже масштабна, бажано виділити на неї хоча б три дні, а якщо є можливість, то і більше не завадить. Фізично встигнути побачити все за два дні, на мою думку, неможливо: 24 павільйони, 207 000 м², купа фаст фудів і перформансів, а сили – обмежені.

Що стосується павільйонів, то мене найбільше вразили 16-20: сучасний, безкомпромісний дизайн, який диктує моду всьому світу, а китайцям дарує нові моделі для копій. Найяскравіші для мене – Kartell, Edra, Magic, Vitra. Я розумію, що вони дуже далеко попереду: їх дизайн – це мікс меблів, дизайну та перформансу, якесь сучасне мистецтво. Окремо хочу виділити павільйони з освітленням. Їх чотири і кожен з них мене неймовірно вразив. Для себе я визначаю вдала чи була виставка кількістю зроблених фото, але в цих павільйонах було тільки питання, як швидко сяде батарейках телефону.

Мої фаворити: іспанець Аrturo Alvarez зі своїми сміливими рішеннями; Santa and Cole, побудований на балансі раціоналізму, функціональності і локальних лініях. Існує безліч реплік іхнього Cestita Bateria, але саме вони розробили його, ще в 1963 році.

Окремо хочу подякувати Karman за їх самоіронію і сучасність.

Я взагалі вважаю, що дизайн повинен підкорятися людині, а не навпаки.

Очевидно, що багато дизайнерів отримали надхнення від  флори  і фауни. Велика кількість рослинних елементів простежувалася у багатьох експозиціях.

З текстилю хочу виділити оксамит. Вкраплення такого розкішного матеріалув сучасних, лаконічних інтер’єрах створює неповторну картину.

Що стосується кольору: однозначно світ втомився від сірих, бетонних відтінків – велика кількість яскравих фарб цьому  явне підтвердження.

Метал. Тут я не побачила явного лідера – за звання кращого боролися бронза, латунь і золото.

У чому я впевнена, то це в тому, що дерево ніколи не вийде з моди. Превалювали натуральні деревні текстури ясена, сосни зі своїми природним відтінками і нерівностями.

Камінь. На мій погляд, людина, лише намагається придумати щось, що природа створила вже давно. Багатьох дизайнерів надихнули природні поєднання відтінків в камені, і вони використали їх  і для дверної фурнітури, і для створення приголомшливих кавових столиків, і для вражаючих, урочистих люстр.

Sans Souci – приклад того, як створювати з кришталю сучасні і масштабні твори мистецтва.

Ну і звичайно я пишаюся нашими українцями! Олег Волосовський і мої земляки – архітектори світла Expolight на чолі з Миколою Каблукою  створили серію неповторних колажів і масок, в яких завдяки світлодіодному освітленню з різними поворотними лінзами створюється враження живого арт об’єкта.

  • Виставка iSaloni в Мілані, 17-22 квітня 2018 1024 683 OLGA NAIDA design buro
  • HoReCa work shop, Мілан 1024 683 OLGA NAIDA design buro
  • Новорічна акварель 1024 683 OLGA NAIDA design buro